SZÉCHENYI 2020:

Vállalkozásunk fejlesztése a SZÉCHENYI 2020 keretében valósul meg.

Köszönjük a Magyar Állam és az Európai Unió támogatását.

Vállalkozásunk fejlesztése a SZÉCHENYI 2020 keretében valósul meg.

Köszönjük a Magyar Állam és az Európai Unió támogatását.
Kedvezményezett neve: SZABÓPINTÉR BAU Építő és Szolgáltató Kft.
A projekt címe: Többfunkciós földmunkagép beszerzése és megújuló energiát hasznosító napelemes rendszer telepítése a SZABÓPINTÉR BAU Kft-nél.
A szerződött támogatás összege: 14 363 650,- Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 70%
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.10.31.
Projekt azonosító száma: GINOP-1.2.8-20-2020-00288

A projekt tartalmának bemutatása:

Jelen projekt fő eleme 1 db BOBCAT S 570 típusú új kompakt rakodó munkagép beszerzése.

Műszaki paraméterei:
Motor: Bobcat D24 4 hengeres turbómotor
Teljesítmény: 45.5 kW / 61.0 LE
Teherbírás: 944 kg
Billenő terhelés: 1888 kg
Hidraulika szállítási mennyiség: 64,7 l/perc
Gép működési tömege: 2900 kg
Gép hossza standard kanállal: 3378 mm
Kanálszélesség: 1727 mm
Gép magassága: 1972 mm
Emelési csap magasság: 3023 mm
Előrenyúlás max. billentési magasságon: 828 mm
Kerekek: 10x16,5 nagy teherbírású gumiabroncsok

Felszereltsége:
- Zárt fülke, fűtéssel, klímával, rugózott ülés, BICS (Bobcat indító rendszer), beltéri világítás, kürt, kézifék, biztonsági öv és kar
- SJC joystick vezérlés – választható vezérlési módok
- VERTIKÁLIS gémemelés
- Első, hátsó lámpák
- Hidraulikus kanálpozícionálás (ki-be kapcsolható)
- 2 sebesség
- Ride Control – gémlengés csillapítás

Eszközök:
- Rakodókanál, 173 cm-es, körmökkel
- Raklapvilla

Az újonnan beszerzendő gép egy többfunkciós rakodó és emelő gép, mellyel földmunkák széles körét tudnánk ellátni megrendelőink számára, emellett telephelyünkön és a munkaterületeken logisztikai feladatokat, palettás áruk rendszerezését és rakodását is képes lenne ellátni. A Bobcat munkagép beszerzése lehetővé tenné, hogy a kapacitás és hatékonyság növelésével meglévő gépkezelő munkavállalónkat ne kelljen elküldeni, sőt megfelelő gépkezelői ismeretekkel rendelkező új munkavállalót is tudjunk felvenni.

A projekt másik, kisebb eleme egy 14,85 kWp névleges teljesítményű napelemes rendszer telepítése a meglévő 2534 Tát, Madách I. utca Hrsz: 1567 alatt lévő csarnokunkra.
Az épület energiaigénye a fejlesztés után 16 400 kWh/év. A tervezett hálózatra tápláló napelemes rendszer 45 db 330 kW névleges teljesítményű Aleo S59x330 monokristályos napelem tábla és 1 db Fronius Symo 15.0-3-M inverter, azaz összesen 14,85 kWp névleges teljesítményű napelemes megújulóenergia fejlesztés. A napelemes rendszer a Délnyugati tájolású, 10 fokos hajlásszögű, hőszigetelt fémlemez fedésű tetőfelületre kerül elhelyezésre, kizárólag a fejlesztésben érintett épület és az abban folyó gazdasági-termelési folyamatok villamosenergia-ellátásának megújuló energiával való kiváltására. A tervezett rendszer összesen - a PVGIS számítás alapján - 15 276 kWh energiát termel éves szinten. A tervezett költség a napelemes rendszer teljes, a biztonságos működéshez szükséges beszerzési és telepítési, plusz a hálózatra csatlakozási költségét tartalmazza.

A napelemes rendszer segítségével lehetőségünk nyílik, hogy a jelenleg fűtetlen csarnokunkat a klímavédelmi szempontokat is figyelembevéve megújuló energia segítségével fűthetővé tegyük, és az ott folytatandó, munkaerő megtartása és bővítése miatti tervezett, beindítandó új tevékenységek elektromos energia igényét fedezni tudjuk. Így a már fűtött csarnokban kialakítható egy olyan oktatási tér, melyben az építőiparban a járvány okozta, valamint a minden évben visszatérő téli nem szezonális csökkent munkavégzési időszakban a dolgozóknak szakmai, munkavédelmi és egészségvédelmi továbbképzéseket, oktatásokat lehetne tartani, szakmai gyakorlatok elvégzését is lehetővé téve. Továbbá – szintén a munkahelyek megőrzése érdekében – tervezzük, hogy az eddig kiszervezett, alvállalkozókkal végeztetett eszköz karbantartási és javítási munkákat (gépek, zsalurendszerek, állványzatok) a jövőben saját magunk végeznénk el az immár fűthető csarnokban, amely szintén mind a járvány miatti csökkent megrendelések, mind a téli szezonalitás időszaka alatt munkát tudna biztosítani dolgozóink részére.

E fejlesztések révén tehát lehetővé válik a költségek hatékony csökkentése mellett cégünk termelékenységének növelése, ezáltal munkavállalói létszámunk minél nagyobb arányú megtartása, akár bővítése is, biztosítva cégünk fennmaradását, megőrizve és tovább erősítve piaci pozíciónkat, nyereséges működésünket.

Vállalkozásunk fejlesztése a SZÉCHENYI 2020 keretében valósul meg.

Várható befejezési idő: 2017.06.30.
Projekt támogatás intenzitása: 30%.

Köszönjük a Magyar Állam és az Európai Unió támogatását.
biroj computer